15/19
  • Pages
01 Cover
02 Stedengids Leeuwarden
03 NS Flex campagne
04 NS Flex
05 De Wandeling
06 Cultuurtips
07 Advertorial Nijmegen
08 Achter de schermen
09 NS Materieel
10 NS Deals
11 Stedengids Almere
12 Advertorial Almere
13 NS Berichten
14 NS International
15 Advertorial Milieu Centraal
16 Spotlight
17 Exclusief
18 NS International Interrail
19 Service en colofon

- ADVERTORIAL -

Neem jij onderweg al je eigen beker mee?

Even snel een koffie meepakken voor je de trein instapt – heerlijk! En als je die koffie in je eigen herbruikbare beker laat gieten, ben je al helemaal goed bezig op die vroege ochtend.

80.000 keer in de prullenbak

Na een korte stop bij de kiosk voor een kop koffie voor onderweg begint de dag pas echt. Het milieu is er alleen iets minder blij mee. Wist je dat er elke dag 80.000 wegwerpbekers in de afvalbakken op de Nederlandse stations belanden? En dat die gemaakt zijn van materialen die niet goed gerecycled kunnen worden? In tegenstelling tot bijvoorbeeld drankkartons, plastic en metaal kunnen wegwerpbekers niet uit het afval worden gehaald voor hergebruik van waardevolle grondstoffen. Ze worden na gebruik verbrand. Zo’n beker lijkt handig, maar heeft dus wel een grote milieu-impact. Gelukkig kun je daar iets aan doen!

Groene beker

Duurzamer is het om je eigen herbruikbare beker mee te nemen; dat scheelt afval en grondstoffen. Zeker als je bedenkt hoeveel kopjes koffie en thee we met z’n allen onderweg achteroverslaan. Als je een herbruikbare beker van silicone of hard plastic meer dan 25 keer gebruikt, heb je het milieuvoordeel al te pakken. Bij een thermosbeker van metaal ligt dat omslagpunt bij 60 keer gebruiken. Stop ’m ’s ochtends in je tas, spoel ’m op je werk om met koud water als je ’m op kantoor ook gebruikt en doe ’m ’s avonds in je afwasmachine. Makkelijk en handig. Ook eentje kopen? Ga langs bij een van de horecazaken op het station. Daar krijg je, bij veel zaken, er ook nog eens tot € 0,25 korting mee op je warme drankje. Een mooie bonus!

Milieu Centraal meeneembeker station
Milieu Centraal meeneembeker vrouw onderweg

Week Zonder Afval op Utrecht CS

Van 30 mei tot en met 5 juni organiseert Milieu Centraal de Week Zonder Afval, speciaal met een pop-upstore op Utrecht CS. Hier kom je alles te weten over wat je zelf kunt doen om je eigen afvalberg te verkleinen. Je kunt er een kringloopparel op de kop tikken en je kennis vergroten over diverse thema’s, zoals ook de herbruikbare beker. Zien we je daar?

Maak kans op heel veel koffie #winactie

Nog meer voordeel van je herbruikbare beker? Doe mee met de winactie. Deel voor 22 mei a.s. een foto van (jou &) je meeneembeker op Instagram met de #meeneembeker en tag @milieucentraal. Je maakt kans op een maand lang, elke werkdag, een kop koffie in de ochtend.

Wil je 4 weken koffie to go winnen?

Doe mee & win

*voorwaarden lees je op Milieu Centraal

Tekst: Suzanne Bergman. Beeld: Iris Planting

Deel via:

Direct naar... › NS Flex › Reisinformatie › NS Zakelijk › Klantenservice

Onze producten › Kaartjes & Toeslagen › Abonnementen › Deur tot deur › Dagje uit › Internationale treinkaartjes

Meer NS

› Over NS › Werken bij NS › Mobiliteitsadvies › Nieuws › Prestaties


› Disclaimer › Privacy › Cookies › Bedrijfsinformatie › Voorwaarden en folders